Policja i Ninja H2

Kiedy Policja w Australii dowiedziała się, że Kawasaki zamierza sprzedawać u nich Ninję H2, stróże prawa byli, delikatnie mówiąc, niezbyt zadowoleni. Policja w stanie Wiktoria obawiała się, że motocykl, który pierwszą setkę osiąga w ok. 2.5 sekundy, a co za tym idzie, dysponuje osiągami bolidu Formuły 1 i jest dopuszczony do ruchu ulicznego może być dość niebezpieczny.

„Informacje o produkcyjnych motocyklach o ogromnej mocy są dla nas sporym zmartwieniem, zwłaszcza takich, które są wyposażone w kompresor i mają osiągi samochodu Formuły 1. Motocykliści jako nie chronieni użytkownicy dróg są szczególnie narażeni na skutki wypadków. Połączmy te dwa fakty (przyp. Moc Ninjy H2) i mamy receptę na katastrofę” - powiedział zastępca komendanta stanu Wiktoria, Robert Hill

To jedyny udokumentowany przypadek, kiedy policja odniosła się do konkretnego modelu motocykla, jeśli chodzi o jego moc i udostępnienie jej klientom na drogach publicznych. Nie powinno być to powodem do zdziwienia, bo to też pierwszy przypadek w historii, kiedy koncern motocyklowy wypuszcza na rynek cywilny motocykl z kompresorem, który na wysokich obrotach przekracza prędkość dźwięku.

Przypomnijmy, że maksymalna prędkość, z jaką można poruszać się po Australijskich autostradach to 110 km/h nie licząc 200 kilometrowego odcinka autostrady Stuart Highway na północy Australii, gdzie nie obowiązują żadne ograniczenia prędkości.

 

BONUSOWY FAKT:

Michael Neeves, dziennikarz magazynu MCN podczas swojej niedawnej podróży Ninją H2 z Wielkiej Brytanii do Genewy napisał: „H2 przyspiesza na szóstym biegu tak jak inne motocykle sportowe na pierwszym biegu. Prawdę mówiąc, potrzebujesz tylko szóstki”.

Policja i Ninja H2

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Odwiedź nas, zadzwoń, lub prześlij zapytanie.

 Jednocześnie, oświadczam że zostałem/am poinformowany/wana że:

 1. Administratorem zebranych danych osobowych jest DELTA Plus Sp. z o.o. z siedzibą w Al. Wojska Polskiego 18 41-500 Chorzów, dane  kontaktowe Tel. 32 346 346 6, e-Mail informacja@deltaplus.pl
 2. Inspektorem Ochrony Danych jest Krystyna Wal,  e-mail i iod@deltaplus.pl
 3. Wyrażona zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez żadnych negatywnych skutków oraz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych którego dokonano przed jej cofnięciem.
 4. Cofnięcia zgody dokonać można przez wysłanie informacji na adres iod@deltaplus.pl
 5. Moje dane osobowe będą przechowywane wyłącznie przez czas niezbędny do  udzielenia informacji a następnie usuwane z systemu, chyba że jednocześnie wyraziłem zgodę na inne działania podejmowane przez administratora danych tj. otrzymywanie informacji handlowych.
 6. Przysługują mi prawa do:
  • Żądania od Administratora danych dostępu do moich danych osobowych;
  • Żądania od Administratora danych uzupełnienia, sprostowania moich danych osobowych;
  • Żądania od Administratora danych usunięcia lub ograniczenia przetwarzania moich danych osobowych;
  • Wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania moich danych osobowych;
  • Żądania przeniesienia moich danych osobowych;
 7. Ponadto zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru to jest do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej GIODO).